Властивості клеїв

Три кити самоклейки
Листопад 30, 2018 |

Що таке клей і його властивості!

Існує дуже цікава та важлива інформація щодо клейових властивостей наших італійських плівок TM #Ritrama, яка може бути корисною при виборі та збереже Ваш час, гроші і зусилля.

Отже, у всіх клеїв є три основні параметри, які, у поєднанні, формують необхідне рішення під конкретний проект. Іншими словами, – комплексне рішення вашого завдання.
1. Початкове прилипання ( Initial tack );
2. Адгезія ( Adhesion )
3. Когезія ( Cohesion )

Для різних цілей – різні параметри.

Наприклад,- для оклейки автомобіля потрібно підбирати плівку із найменшим початковим прилипанням (далі – ПП), з високою адгезією (далі – А) та низькою когезію (далі – К).
А для наліпок на металеву бочку, яка до того ж, може бути у бризках рідини, яка в ній знаходиться, – високе ПП, висока А та найвища К,- буде найкращим вибором.

Розберемо ці приклади:

У першій ситуації, ми хочемо, з найменшими труднощами та найвищою якістю оклеїти авто, – тут нам допоможе найслабше ПП, щоб по відчуттям, клею, ніби, не було на плівці. Використовуючи цей параметр, майстер зможе переміщувати плівку, скільки йому буде потрібно, завдяки технологіям #Airflow та #Slide&Tack, без використання водяного способу оклейки. Також, ми ж хочемо, щоб аплікація гарно трималась і не відклеїлася після першої ж мийки, – тут вступає в гру параметр високої А. Але з плином часу, щасливий володар винятково-брендованого авто, захоче змінити, чи взагалі зняти плівку.

Всі, хоч би раз, бачили автобус чи будь-який інший транспорт загального користування, весь чорний від клею, що залишився після зняття рекламної плівки.

Так от, для того щоб уникнути таких наслідків та потреби змивати той клей розчинниками, – потрібна висока К.

«Когезія (лат. cohaesus — зв’язаний, зчеплений, англ. cohesion, нім. Kohäsion f) — зчеплення одна до одної частинок (молекул, йонів, атомів), що становлять одну фазу, яке приводить до їх об’єднання у єдине ціле»

У другому прикладі із бочкою,- ситуація інакша. Там необхідні максимальні показники всіх трьох параметрів ( ПП, А, К ), оскільки наліпка, можливо, буде клеїтись на брудну\жирну\аполярну поверхню та слугувати у агресивному середовищі і все ще бути на тій бочці, ще й читабельною.

Отож, – Чим нижча Когезія, – тим гірше плівка буде зніматись в кінці експлуатації, і тим більше на поверхні залишиться клею.

#Рітрама-Україна може запропонувати майже будь-який варіант поєднання цих параметрів, оскільки наші лабораторії в Італії, щоденно працюють над вдосконаленням цих технологій та постійно ведуть контроль якості.

Телефонуйте +38 044 206 81 40, та пишіть нам!

Поділитись